Czy zadałaś sobie kiedyś pytanie: jak wybrać torebkę do codziennego użytku? Nie każda torebka jest idealna dla każdej kobiety. Tak, trzeba to sobie powiedzieć otwarcie. Torebka, którą posiadasz zwyczajnie może nie być dla Ciebie odpowiednia. Niezależnie od tego, czy szukasz ręcznie wykonanej skórzanej torby, prostej torebki czy stylowej torebki do pracy, jest to dodatek który zawsze masz ze sobą - musi być praktyczny, elegancki i pasować do większości strojów, które posiadasz. A przede wszystkim musisz swoją torebkę zwyczajnie lubić.

Jak kupić odpowiednią torebkę?

Niekończące się przeglądanie sklepów online w poszukiwaniu odpowiedniej torebki często zmienia się w żmudne i bezcelowe wyszukiwanie, jeśli nie jesteś pewna, czego dokładnie szukasz. Oto 5 wskazówek, jak wybrać torebkę do codziennego użytku:

Jak wybrać właściwy rozmiar torebki?

Jak duża powinna być Twoja torebka? Pomyśl o tym przez chwilę. Pomyśl o rzeczach, które chcesz mieć przy sobie każdego dnia, a następnie dodaj trochę więcej miejsca, na wypadek gdybyś musiała dorzucić jeszcze jedną rzecz, kiedy będzie taka potrzeba. Następnie zwróć uwagę, czy rozmiar torby jest proporcjonalny do Twojej sylwetki. Jeśli jesteś niska, torebka powinna  znajdować się nieco powyżej bioder. Jeśli jesteś wysoka, torebka powinna kończyć się w okolicach talii. Jest to bardzo ważne, ponieważ torebka nie będzie dobrze wyglądała, jeśli nie będzie uzupełnieniem Twojej figury. Możesz zdecydować się na torebkę średniej wielkości, ale jeśli wiesz, jak dopasować torebkę do Twojej sylwetki i wzrostu to dlaczego nie wybrać idealnego dopasowania?

Jak wybrać właściwy kształt torebki?

Kształt torebki może mieć bardzo duży wpływ na ogólne proporcje i wygląd Twojej sylwetki. Jeśli znajdziesz odpowiedni kształt, z pewnością poprawi on Twój wygląd. Ogólna zasada jest tutaj taka, by wybierać kształt torebki, który jest przeciwny do typu Twojej sylwetki. Tak więc: jeśli jesteś bardzo wysoka i szczupła, wybierz miękką, zaokrągloną torebkę. To doda nieco krzywych linii do Twojej sylwetki. Jeśli natomiast jesteś niższego wzrostu i nie jesteś bardzo szczupła odpowiednie będą dla Ciebie większe i prostokątne torby. Im większa jest Twoja sylwetka, tym prostsza i bardziej prostokątna lub kwadratowa powinna być Twoja torebka. Nie oznacza to, że powinnaś szukać bardzo nowoczesnego designu w formie pudełka. Kobieta z drobną sylwetką będzie świetnie wyglądać z dużą prostokątną kopertówką.

Jak wybrać właściwy styl torebki?

Nie tutaj potrzeby eksperymentowania. Jeśli masz już swój własny, dobrze zdefiniowany styl, Twoja torebka musi po prostu pasować do tego stylu, nigdy na odwrót. Jeśli lubisz casual, zakup formalnej torebki nie jest dobrym wyborem ponieważ nie będzie ona pasowała do Twoich codziennych potrzeb. Być może zabierzesz ją od czasu do czasu na formalne spotkanie... i to wszystko. Warto jednak przejrzeć dużo różnych modeli, prawdopodobnie przypadną Ci do gustu różne wzory. Przeglądaj sklepy internetowe, oglądaj filmy o modzie online, podpatruj kobiety, które lubią ten sam styl, co Ty. Pamiętaj, że kolor może ci się nie podobać, ale to styl i design mogą Ci odpowiadać najbardziej. Spróbuj wyobrazić sobie torebki, które oglądasz w różnych kolorach, nieco większych lub nieco nieco mniejszych rozmiarach. Spróbuj wyobrazić sobie siebie samą, noszącą tą konkretną torebkę. Czy to wygląda dobrze? Czy to krzyczy: to właśnie JA? Pamiętaj, że potrzebujesz torebki na każdą okazję. Nie wyobrażaj sobie siebie noszącej torebkę tylko na eleganckich, ekskluzywnych przyjęciach. Wyobraź sobie ulice, autobus, biuro i spotkanie z kimś, na kim Ci zależy.

Jak wybrać właściwy kolor torebki?

Czarny kolor pasuje do wszystkiego, to bardzo bezpieczny wybór. Czarne torebki będą dobrze wyglądały wiosną, latem, jesienią i zimą. Możesz nosić czarne torebki i wesele, i na przyjęcie. Ale co w sytuacji, gdy jesteś już zmęczona czernią i chcesz sprawdzić inne opcje? W takim wypadku przejrzyj swoją garderobę i znajdź swoje dominujące kolory. Zastanów się, jakie inne kolory do nich pasują. Jeśli nie jesteś pewna jakie kolory mogą pasować, pomyśl o torebkach w kolorze zielonym, metalicznym, brązowym i turkusowym. Są to kolory prawie tak samo uniwersalne jak kolor czarny. Zielony jest często nazywany "kolorowym neutralnym", ponieważ działa jako neutralny odcień (coś w rodzaju szarości). Z kolei torebki brązowe są zdecydowanie ponadczasowe. Torebka w kolorze garbowanej skóry będzie prawdopodobnie jednym z najlepszych zakupów, jakie kiedykolwiek zrobisz. Musisz mieć taką torebkę! A najlepiej dwie! Turkusowy - jako kolor akcentujący świetnie prezentuje się w połączeniu z wieloma innymi kolorami.

Jak wybrać właściwy materiał torebki?

To jest już całkiem proste. Materiał musi być trwały, aby torebka mogła Ci służyć długo, ponieważ dobre jakościowo torebki nie są najtańsze i z pewnością nie będziesz ich kupowała co miesiąc. Jest wiele możliwości, które możesz sprawdzić: torby ze skóry naturalnej, zamszu, płótna, tkaniny... Oczywiście pamiętaj, że nie wszystkie materiały są odpowiednie na wszystkie okazje.

Nie zapomnij być sobą. Zaufanie do własnego stylu nigdy nie wychodzi z mody.